Strona Główna > Ogłoszenia

IX tydzień zwykły

31 maj – 7 czerwiec 2020 r.

• Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Św., a tym samym kończy się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. Od poniedziałku rozpoczynamy czas w ciągu roku – okres zwykły.
  • W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w porządku tygodniowym.
  • Niedzielną Mszę św. transmitujemy przez facebook’a o godz. 1045
  • Dzisiaj ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 1730.
  • Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane będą przez cały czerwiec codziennie o 17:30, a w niedziele bezpośrednio po Mszy św. o 8:00.
  • W środę Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas czerwcówki.
  • I czwartek m-ca – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się o dobre i liczne powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
  • I piątek m-ca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 1700. Msza wieczorna wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Do południa ks. Wojciech odwiedzi chorych.
  • I sobota m-ca. Msza św. o 8:00 wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP.
  • Za tydzień I niedziela m-ca. Po porannej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie z grupami modlitewnymi.
  • Powracamy w naszej parafii do normalnego trybu duszpasterskiego:
  • Wznawiamy w czerwcu spotkania z młodzieżą:
    – Schola – w środę o godz. 16:30 – spotkanie w kościele
    – Zbiórki ministrantów – w piątki o godz. 16:00 – spotkanie w kościele
    – Oaza młodzieżowa – w środę po Mszy św. wieczornej – spotkanie w kościele
  • Ze względu na dłuższe dni i różnego rodzaju wyjazdy niedzielne do rodzin i na łono natury informujemy, że zgodnie z naszą parafialną tradycją od 1 niedzieli czerwca do ostatniej niedzieli sierpnia przenosimy ostatnią niedzielną Mszę św. wieczorną z 18:00 na godz. 20:00. W dni powszednie Msze św. bez zmian.
  • 20 czerwca br. – bierzmowanie o godz. 16:00 oraz odpust parafialny ku czci św. Brata Alberta Chmielowskiego wraz z zakończeniem wizytacji o godz. 18:00.
  • Spotkanie z kandydatami do bierzmowania  z kl. VIII i ponadgimnazjalnych wraz z rodzicami w niedziele po Msz św. o 12.00
  • Kancelaria parafialna czynna jest w czwartki i soboty po Mszy św. wieczornej. Intencje mszalne można zamawiać codziennie po każdej Mszy św.
  • Dziękuję za posprzątanie i dezynfekcję kościoła.
  • Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka.
  • Na nadchodzący tydzień niech nam Pan Bóg błogosławi.

W związku z panującą w Polsce epidemią oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych, przypominamy zasady zachowania podczas przebywania w kościele:

• Zniesiono limity osób mogących przebywać w świątyniach
  • Wierni gromadzący się w kościołach są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa.
  • Podczas spowiedzi penitenci muszą korzystać z maseczek ochronnych.
  • Bp Marek odwołał udzieloną wcześniej dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz uroczystości obowiązkowych.

Porządek Mszy świętych niedzielnych:

800, 930, 1045, 1200, 1800

w dni powszednie: