Home > Ogłoszenia

XXV Niedziela Zwykła

24 września 2017r.

♦  Dzisiaj przypada XXV niedziela w ciągu roku.

♦  Dzisiaj (niedziela) po Mszy dla dzieci o 10:45 zapraszam na krótkie spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się w tym roku do I Komunii św.

♦  W środę Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 1800.

♦  Zapraszamy w czwartek 28 września na godz. 15:00 przed nasz kościół, gdzie wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w ramach ogólnoświatowej akcji Iskra Bożego Miłosierdzia. Obejmijmy modlitwą naszą parafię, miasto i Ojczyznę, a także cały świat. Zachęcamy do licznego udziału.

♦  Od 1 października (niedziela) rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, codziennie o 17:30. Bezpośrednio po nabożeństwie wieczorna Msza św. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na wspólną modlitwę.

♦  Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie z grupami modlitewnymi po porannej Mszy św.

♦  W związku z wczorajszym Dniem Ziemniaka nasza parafia miała swoje stoisko na placu apelowym. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w organizację imprezy, Paniom Domu, sponsorom i amatorom domowej kuchni. Dochód z imprezy został przeznaczony na prace budowlane w naszej świątyni. Dzięki waszemu wsparciu uzyskano kwotę 2.734 zł. Przeznaczamy je na prace budowlane w naszej świątyni.

♦  Dziękuję serdecznie za ofiary złożone na rzecz budowy kościoła i przyjęcie osób, które zbierają w/w fundusze. Im także dziękuję za wytrwałość i poświęcenie. Trwają nieprzerwanie prace przy napinaniu sufitów.

♦  Z dniem dzisiejszym kończy praktykę duszpasterską kl. Radosław Mielczarek. Dziękujemy praktykantowi za wspólny czas i życzymy rozwoju wewnętrznego i pięknego przygotowania się do święceń kapłańskich. Niech Pan Bóg za przyczyną MB i św. Brata Alberta prowadzi ku kapłaństwu.

♦  Za tydzień odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się może każdy, kto ukończył 18 lat i potrzebny będzie nr PESEL. Szczegóły w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii.

♦  Kancelaria parafialna czynna jest w czwartki i soboty po Mszy św. wieczornej. Intencje mszalne można zamawiać codziennie po każdej liturgii.

♦  Serdeczne podziękowania za posprzątanie kościoła i przygotowanie do dzisiejszej liturgii.

♦  Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka.

♦  Na nadchodzący tydzień niech nam Pan Bóg błogosławi.

Porządek Mszy świętych niedzielnych

800, 930, 1045, 1200, 1800