Strona Główna > Ogłoszenia

I Niedziela Adwentu

29 listopada 2020

• Dzisiaj przypada I Niedziela Adwentu, rozpoczynająca nowy rok liturgiczny. Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Pana Jezusa oraz okresem przygotowującym do Świąt Bożego Narodzenia. W tym okresie powstrzymujemy się od udziału we wszelkiego rodzaju zabawach i staramy się brać udział w Mszach św. Roratnich.
  • Od jutra rozpoczynamy RORATY, czyli Mszę św. ku czci NMP. Msze św. Roratnie odprawiane będą codziennie przez cały adwent o godz. 17:00, za wyjątkiem niedziel i uroczystości. Prosimy dzieci o przygotowanie lampionów. W okresie adwentu nie ma Mszy w tygodniu o 18:00.
  • W środę Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 1800.
  • I czwartek m-ca – W tym dniu w sposób szczególny modlimy się o dobre i liczne powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1600.
  • I piątek m-ca. Spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu od 1600. Msza wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 17:00. Do południa odwiedzimy chorych.
  • I sobota m-ca. Msza o 8:00 wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP.
  • Za tydzień I niedziela m-ca – zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie z grupami modlitewnymi po porannej Mszy św.
  • W II niedzielę adwentu (za tydzień) modlić się będziemy w int. Kościoła na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka na ten cel.
  • W związku z panującą epidemią kancelaria parafialna została czasowo zamknięta i przeszła na tryb pracy zdalnej. W sprawach pilnych i losowych proszę pisać na adres mailowy: albertswiebodzice@gmail.com
  • Dziękuję za posprzątanie i dezynfekcję kościoła.
  • Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka i kalendarze parafialne na 2021 r. Dochód na wsparcie prac budowlanych w naszym kościele. Cena 10 zł.
  • Do nabycie opłatki na stół wigilijny. Ze względu na panującą epidemię proszę o nabywanie opłatków przy drzwiach wyjściowych z kościoła.
  • Na nadchodzący tydzień niech nam Pan Bóg błogosławi.

Porządek Mszy świętych niedzielnych od 31.08.2020

800, 930, 1045, 1200, 1800