Strona Główna > Ogłoszenia

V tydzień Wielkiego Postu

17 marca 2024 r.

1. Dzisiaj przypada V niedziela Wielkiego Postu.

2. Kończymy dzisiaj rekolekcje wielkopostne. Dziękuję ks. Mirosławowi za ich wygłoszenie, a Wam za uczestnictwo.

3. Dzisiaj Eucharystia i spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas VIII o godz. 18:00.

4. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej w następującym porządku:

• I – po Mszy św. porannej
    • II – 1715 (przed Mszą św. wieczorną)

5. Ks. Dziekan zaprasza w piątek 22 marca do wzięcia udziału w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Rozpocznie się ona w kościele św. Mikołaja o godz. 1900, a zakończy w naszej świątyni.

6. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 1715.

Za uczestnictwo w Nabożeństwach Gorzkich Żali oraz Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

7. W środę Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 1800.

8. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone na rzecz budowy kościoła i przyjęcie osób, które zbierają w/w fundusze. Im także dziękuję za wytrwałość i poświęcenie. Wykonano i zamontowano barierki ochronne przy wejściu na zaplecze kościoła oraz na schodach zewnętrznych. Koszt prac przy balustradach wyniósł 14 tys. zł. Rozpoczęliśmy prace wykończeniowe w kancelarii parafialnej. Jest to ostatnie pomieszczenie wymagające gruntownych prac.

9. Rozpoczynamy okres wyjazdów parafialnych.  Pierwszy już w sobotę 20 kwietnia – do Lichenia oraz na weekend 11-12 maja – do Wadowic i Siwcówki. Zapisy i szczegóły w zakrystii u ks. Damiana.

10. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła organizujemy zbiórkę na kwiaty do Bożego Grobu i dekorację Wielkanocną. Proszę o życzliwą pamięć.

11. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Prosimy o przyniesienie na liturgię palm.

12. Kancelaria parafialna czynna w czwartki i soboty po Mszy św. wieczornej, ok. 18:40. W sprawach, które możemy załatwić drogą elektroniczną (online) proszę pisać na parafialną skrzynkę albertswiebodzice@gmail.com

13. Dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie do dzisiejszej liturgii.

14. Na naszej stronie internetowej jest dostępna możliwość zamawiania intencji mszalnych drogą elektroniczną. System działa w zakładce „Intencje” lub „Zamów intencję online”. Można oczywiście zamawiać intencje również w sposób tradycyjny w zakrystii.

15. Prasa katolicka, czyli „Gość Niedzielny” i „Niedziela” są do nabycia w zakrystii. Pozostałe bezpłatne materiały są dostępne przy wyjściu na stojaku gazetowym.

16. Przy wyjściu z kościoła do nabycia paschaliki wielkanocne „Caritas” w cenie – 20 zł.

17. Na nadchodzący tydzień niech nam Pan Bóg błogosławi.