Strona Główna > Ogłoszenia

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

20 maja 2018r.

♦ Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Św., a tym samym kończy się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. Od poniedziałku rozpoczynamy czas w ciągu roku – okres zwykły.

♦ W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w porządku tygodniowym.

♦ Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 1730. Niech na nich nie zabraknie rodziców i dzieci Pierwszokomunijnych, Rocznicowych, a także kandydatów do bierzmowania.

♦ Dzisiaj zapraszam rodziców dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii św. na spotkanie po Mszy św. dziecięcej o 10:45.

♦ W środę Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas majówki.

♦ W czwartek 24 maja w naszej parafii przypada „wieczysta adoracja”, która odbywa się na terenie naszej diecezji codziennie w innej parafii. Z tej racji zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

♦ W sobotę przypada Dzień Matki. Na nabożeństwie majowym będziemy się modlić w intencji naszych mam – za te, które są nam na ziemi darem nieba i za te, które odeszły już do wieczności.

♦ Dziękuję serdecznie za ofiary złożone na rzecz budowy kościoła i przyjęcie osób, które zbierają w/w fundusze. Im także dziękuję za wytrwałość i poświęcenie. Aktualnie trwają prace przy montażu mebli w zakrystiach.

♦ Informacja dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.Sakrament bierzmowania odbędzie się w tym roku w niedzielę 17 czerwca o godz. 18.00. Liturgii przewodniczyć będzie bp Ignacy Dec. Wszelkie formalności związane z tym sakramentem (m.in. akt chrztu kandydata, zaświadczenie świadka, opinię katechety i uzupełniony dzienniczek praktyk religijnych) proszę złożyć do dnia 27 maja u ks. Mirosława.

♦ Dziękujemy za posprzątanie kościoła i przygotowanie do dzisiejszej liturgii.

♦ Kancelaria parafialna czynna jest w czwartki i soboty po Mszy św. wieczornej. Intencje mszalne można zamawiać codziennie po każdej Mszy św.

♦ Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka.

♦ Na nadchodzący tydzień niech nam Pan Bóg błogosławi.

Porządek Mszy świętych niedzielnych:

800, 930, 1045, 1200, 1800

w dni powszednie: