Strona Główna > Ogłoszenia

XXIX Tydzień Zwykły

20 października 2019

• Dzisiaj przypada XXIX niedziela w ciągu roku.
  • Dzisiaj po każdej Mszy św. będziemy mogli wspomóc swoją ofiarą Papieskie Dzieła Misyjne z racji niedzieli misyjnej. Ofiary składane w Światowy Dzień Misyjny we wszystkich parafiach świata tworzą Fundusz Solidarnościowy. Z tych środków utrzymywane są najbardziej potrzebujące parafie na terenach misyjnych oraz pracujący tam katechiści. Przeznaczone są również na budowy i remonty kościołów i kaplic, a także na pomoce duszpasterskie.
  • Nabożeństwa Różańcowe odprawiamycodziennie o 17:30. Bezpośrednio po nabożeństwie wieczorna Msza św. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na wspólną modlitwę.
  • Zbliża się listopad, a wraz z nim czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W tradycji Kościoła mamy WYPOMINKI, czyli modlitwę za tych, których Pan Bóg odwołał już do siebie. Kartki wypominkowe będą dostępne od poniedziałku na skrzynce przy wyjściu z kościoła. Prosimy czytelnie wypisywać na kartkach imiona zmarłych /po jednej stronie żeńskie, a po drugiej męskie/ oraz nazwę ulicy. To nam umożliwi posegregowanie kartek wypominkowych i ułatwi organizację nabożeństw za zmarłych polecanych w Wypominkach. Koperty z wypominkami prosimy składać do skrzynki stojącej na środku kościoła.
  • Za tydzień (niedziela 27 października) zmiana czasu z letniego na zimowy. Wskazówki przesuwamy o 1 godz. do tyłu i śpimy godzinę dłużej.
  • Kancelaria parafialna czynna jest w czwartki i soboty po Mszy św. wieczornej. Intencje mszalne można zamawiać codziennie po każdej Mszy św.
  • Składam podziękowania za posprzątanie kościoła i przygotowanie do dzisiejszej liturgii.
  • Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka.
  • Na nadchodzący tydzień niech nam Pan Bóg błogosławi.

Porządek Mszy świętych niedzielnych:

800, 930, 1045, 1200, 1800

W dni powszednie: