Strona Główna > Ogłoszenia

I Tydzień Adwentu

1 grudnia 2019

• Dzisiaj przypada I Niedziela Adwentu, rozpoczynająca nowy rok liturgiczny. Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Pana Jezusa oraz okresem przygotowującym do Świąt Bożego Narodzenia. W tym okresie powstrzymujemy się od udziału we wszelkiego rodzaju zabawach i staramy się brać udział w Mszach św. Roratnich.
  • Dzisiaj I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie z grupami modlitewnymi po porannej Mszy św.
  • Od jutra rozpoczynamy RORATY, czyli Mszę św. ku czci NMP. Msze św. Roratnie odprawiane będą codziennie przez cały adwent o godz. 17:00, za wyjątkiem niedziel i uroczystości. Prosimy dzieci o przygotowanie lampionów. W okresie adwentu nie ma Mszy w tygodniu o 18:00.
  • W środę Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 1800.
  • I czwartek m-ca– W tym dniu w sposób szczególny modlimy się o dobre i liczne powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 1600.
  • I piątek m-ca.Spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu od 1600. Msza wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz w int. fundatorów, dobrodziejów, darczyńców i budowniczych naszego kościoła o godz. 18:00
  • I sobota m-ca.Msza o 8:00 wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. Do południa odwiedzimy chorych.
  • W przyszłą niedzielę (9 grudnia) podczas Mszy św. dla dzieci poświęcimy medaliki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  • W II niedzielę adwentu (za tydzień) modlić się będziemy w int. Kościoła na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka na ten cel.
  • W niedzielę za tydzień 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcamy również do modlitwy w samo południe w „godzinie łaski dla całego świata.” Modlitwa w kościele w godzinie łaski od 12:00 – 13:00 podczas Mszy św.
  • Podobnie jak w zeszłym roku podczas tegorocznego adwentu chcielibyśmy zaproponować rekolekcje w porządku niedzielnym. Otóż zamiast 3 dni rekolekcyjnych odprawianych codziennie dzień po dniu proponujemy nauki rekolekcyjne przez 2 kolejne niedziele, a zatem 1 i 8 grudnia. W ten sposób mamy nadzieję dotrzeć do szerszego grona wiernych. Rekolekcje niedzielne prowadzi ks. Andrzej Majka – dyr. administracyjny naszego Seminarium Duchownego w Świdnicy, którego witam w naszej wspólnocie. Zapraszamy na tę formę rekolekcyjną już od dzisiaj.
  • Kancelaria parafialna czynna jest w czwartki i soboty po Mszy św. wieczornej. Intencje mszalne można zamawiać codziennie po każdej Mszy św.
  • Składam podziękowania za posprzątanie kościoła i przygotowanie do dzisiejszej liturgii.
  • Do nabycia Świece Caritas na stół Wigilijny. Cena dużych – 12 zł., małych – 5 zł.
  • Do nabycia kalendarze parafialne na 2020 r.Dochód na wsparcie prac budowlanych w naszym kościele. Cena 10 zł.
  • Do nabycie opłatkina stół wigilijny.
  • Na nadchodzący tydzień niech nam Pan Bóg błogosławi.

Porządek Mszy świętych niedzielnych:

800, 930, 1045, 1200, 1800

W dni powszednie: