Strona Główna > Aktualności > Niedziela Misyjna

Niedziela Misyjna

W naszej parafii gościliśmy Magdalenę KubińskąIzabelę Sawieljew przedstawicielki Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego z Wrocławia.   Podczas każdej Mszy św.  świeckie wolontariuszki przybliżyły nam specyfikę pracy duszpasterskiej w Mongolii.

„Kościół w Mongolii jest młody, ma zaledwie 27 lat. Fundamentem naszej wiary jest Jezus, którego wielu mieszkańców tego kraju wciąż nie zna. Żyjąc w zgodzie ze swoją wiarą i wartościami jakie otrzymałam, również pragnę głosić Chrystusa i przekazywać Tradycję Chrześcijańską wśród dzieci i mieszkańców Mongolii.

Docelowym miejscem mojej pracy jest wioska Shuwuu, oddalona ok 60 km od stolicy kraju. W październiku 2018 roku rozpoczęto tam budowę Kościoła, który ma służyć mieszkańcom wioski. Salezjańska parafia pw. Świętej Rodziny zaistniała w grudniu 2017 r. i jest najmłodszą parafią w Mongolii. Moim zadaniem będzie ogólna pomoc na placówce (w kuchni, ogrodzie) oraz organizacja zajęć sportowych, językowych, muzycznych, rozwijających talenty młodych podopiecznych. Oprócz wymiaru edukacyjnego i pomocy misjonarzom pragnę swoim życiem i przykładem dawać świadectwo wiary w zmartwychwstałego Chrystusa.  W kraju tym wciąż panuje komunizm przez co nie można publicznie modlić się z dziećmi, zachęcać ich do modlitwy czy nauczać o Bogu.”