Strona Główna > Aktualności > Nabożeństwo Fatimskie

Nabożeństwo Fatimskie

Jak w każdy trzynasty dzień miesiąca od maja do października zgłębiając orędzie fatimskie wierni naszej parafii zgromadzili się na Eucharystii i przeszli w procesji światła z figurą Matki Bożej.

W sierpniowy wieczór Mszy św. przewodniczył ks. Wojciech Oleksy, w homilii zwrócił szczególną uwagę na grzech pijaństwa i zachęcił wiernych do trwania w trzeźwości.

Matka Boża objawiając się w Fatimie trojgu pastuszkom – św. Hiacyncie, św. Franciszkowi i Łucji – powiedziała, że Pan Jezus chce ustanowić na świecie nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca, aby ludzie Ją lepiej poznali i pokochali. To nabożeństwo ma również charakter wynagradzający Jej Niepokalanemu Sercu za zniewagi wyrządzone przez ludzi. Tym, którzy będą je z wiarą praktykować, Maryja obiecała zbawienie.