Strona Główna > Aktualności > Modlitwa za zmarłych – rzecz piękna i chwalebna

Modlitwa za zmarłych – rzecz piękna i chwalebna

grób ks. Zenon Kowalski, parafia św. Brata Alberta Świebodzice

W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych, dzieci z pobliskiej szkoły podstawowej nr 2 wraz z katechetą nawiedziły grób ks. Zenona Kowalskiego.

Jak czytamy w 2 Księdze Machabejskiej: Piękną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych (por. 2 Mch 12,45).

Uczniowie z wybranych klas w ramach pogłębienia wiedzy o świętych obcowaniu i wiary w życie wieczne modlili się nad grobem pierwszego proboszcza naszej wspólnoty parafialnej, wypraszając miłosierdzie Boże dla zmarłego kapłana modlitwą różańcową. Pamięć o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do domu Ojca jest ważnym elementem życia chrześcijańskiego. Wiara w świętych obcowanie pozwala nam odnajdywać wzory do naśladowania.

Ks. Zenon Kowalski był proboszczem parafii Św. Brata Alberta w latach 1995-2012, zmarł nagle 16.01.2012 w wieku 53 lat.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.