Strona Główna > Aktualności > Warsztat cieśli – uczyli się od św. Józefa

Warsztat cieśli – uczyli się od św. Józefa

Jak kształtować swój charakter i jak być prawdziwym facetem? Na te pytania szukała odpowiedzi młodzież męska podczas Rekolekcji w Wyższym Seminarium Duchownym w Świdnicy.

W trzydniowych rekolekcjach, którym patronował św. Józef – wzór męskości, wzięli udział także nasi lektorzy: Patryk, Jakub, Kacper i Bartek.

Rekolekcje rozpoczęły się od wspólnej Eucharystii, której przewodniczył ks. Piotr Gołuch, ojciec duchowny. Wieczorem rekolektanci obejrzeli warty uwagi film pt: Przełącz Ocalonych.

Kolejnego dnia młodzież została podzielona na małe grupy i uczestniczyła w zajęciach praktycznych. Po obiedzie  młodzi wraz z klerykami udali się do Sanktuarium Św. Józefa w Świdnicy, gdzie zostali oprowadzeni przez o. Dariusza Laskowskiego. Wieczór z kolei poświęcony był integracji całej wspólnoty. Podczas niej odbyły się prezentacje wcześniej utworzonych grup: filmowej, teatralnej, muzycznej, powołaniowej i dziennikarskiej. Tego dnia Mszy Świętej przewodniczył bp Ignacy Dec, który także później odpowiadał na pytania młodzieży.

Trzeci dzień rozpoczął się od wspólnej modlitwy Jutrznią i konferencji duchowej. Uroczystej Mszy Św. przewodniczył ks. prał. Tadeusz Chlipała, Rektor Seminarium.

Obszerna relacja i galeria zdjęć znajduje się na stronie naszego Świdnickiego Gościa