Strona Główna > Polecamy > Nagrodzeni za konkurs o bł. Wincentym Kadłubku

Nagrodzeni za konkurs o bł. Wincentym Kadłubku

Rozstrzygnięto konkurs, parafia Św. Brata Alberta Świebodzice

W zeszłym roku szkolnym uczniowie szkoły podstawowej nr 2, których uczył ks. Mirosław wzięli udział w ogólnopolskim konkursie religijno – plastycznym pod nazwą „Błogosławiony Wincenty Kadłubek – Mistrz Kultury Polskiej”. Dziś otrzymali od organizatorów pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Rozstrzygnięcia konkursowe zapadły 21 listopada 2015 r  w Archiopactwie Cystersów w Jędrzejowie (woj. świętokrzyskie), jednak dopiero w tym tygodniu dotarły do nas pocztą dyplomy i nagrody dla uczniów, dyrekcji i księdza katechety. Uroczystego wręczenia nagród uczniom dokonał ks. Mirosław na okolicznościowym apelu.

Julia Grudnowska, kl. 4Warto przypomnieć przede wszystkim wyniki konkursu. W etapie szkolnym udział wzięło 140 prac, uczniowie podczas zajęć w szkole, samodzielnie przygotowali pracę plastyczną związaną z biskupem krakowskim, kronikarzem, bł. Wincentym Kadłubkiem. Do etapu ogólnopolskiego zostało zakwalifikowanych 7 prac następujących uczniów: Dawida Drabczyka, Marty Lewińskiej, Oliwii Wierzbickiej, Wiktorii Jankowskiej,  Wiktorii Kokoszki, Julii Grudnowskiej, Martyny Moskwy, Jagody Gałusińskiej. Spośród 153 prac z całej Polski jury wyłoniło najlepsze. A najwyżej nagrodzona z naszej szkoły została Julia Grudnowska otrzymując wyróżnienie wśród uczniów klas IV.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

Szczegółowe wyniki konkursu na znajdują się stronie organizatorów. Po prawej stronie prezentujemy wyróżnioną pracę Julii.