Strona Główna > Aktualności > Ze Świebodzic wyszła „Iskra Bożego Miłosierdzia”

Ze Świebodzic wyszła „Iskra Bożego Miłosierdzia”

Na placu przed głównym wejściem do kościoła o godz. 15.00 zgromadzili się wierni, a wśród nich starsi i młodzi, rodziny z małymi dziećmi i kapłani by z Koronką w ręku wołać o Boże Miłosierdzie dla siebie i całego świata.

Parafia św. Brata Alberta po raz kolejny wzięła udział w modlitewnej akcji „Iskra Bożego Miłosierdzia”. Bożemu Miłosierdziu polecaliśmy kapłanów, kraje Bliskiego Wschodu, rządzących Polską oraz nasze miasto, parafie i rodziny. Ufamy, że Pan został uwielbiony w naszych sercach.

Spotkaliśmy się w Godzinie Miłosierdzia, w której Bóg daje tak wiele łask, to tak jakby była wielka promocja, iż wystarczy przyjść, otworzyć ręce i wziąć od Niego. Gdy ogłaszają promocję w supermarkecie to wszyscy tam biegną. Czemu tak niewielu biegnie do Boga, który chce dawać ponad miarę. On chce dawać. Bóg ma radość dawania. Dawania miłości, pokoju, szczęścia.

Od kilku lat, wierni co rok spotykają się na modlitwie 28 września w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny Kowalskiej. Do akcji w całej Polsce włączyło się ponad 300 miast. W Świebodzicach koronką modlono się także w centrum miasta przy pomniku Św. Jana Pawła II.