Strona Główna > Aktualności > Najstarsi pośród nas pomnażają mądrość – III Senioralia

Najstarsi pośród nas pomnażają mądrość – III Senioralia

III Senioralia, parafia Św. Brata Alberta Chmielowskiego, Świebodzice

Seniorzy naszego miasta i zaproszeni goście w sobotę 8 października zgromadzili się w kościele parafialnym, aby uroczyście od Mszy Św. rozpocząć świętowanie III Świebodzicki Dzień Seniora.

III Świebodzickie Senioralia rozpoczęły się wspólnym przemarszem członków miejskiego koła Polskiego Związku, Emerytów, Rencistów i Inwalidów, członków ludowych zespołów wokalno – instrumentalnych, z hali OSIR’u do naszego kościoła parafialnego, gdzie o godz. 13.30 została odprawiona Msza Św. w intencji seniorów, której przewodniczył ks. Mirosław Benedyk.

W homilii ks. wikariusz zwrócił uwagę iż starość nie jest pozbawiona wartości, ponieważ łagodząc namiętności pomnaża mądrość i służy dojrzalszymi radami. Jest to czas szczególnie nacechowany mądrością, którą zwykle przynoszą z sobą lata doświadczeń, jako że czas jest znakomitym nauczycielem. Jest wielką łaską cieszyć się długim życiem, a dla ludzi wychowanych w kulturze chrześcijańskiej zakorzenionej w Starym Testamencie, osoby w podeszłym wieku zasługują na szczególny szacunek i uznanie. To właśnie najstarsi pośród nas pomnażają mądrość i służą dojrzałymi radami, są strażnikami dziedzictwa narodu i całej ludzkości – a my postrzegamy ich jako szczególnie obdarowanych Bożą łaską.

Na koniec wszyscy uczestniczy liturgicznego zgromadzenia stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Po czym seniorzy udali się na dalszą część świętowania do pobliskiej hali.