Strona Główna > Informacje > Wdzięczni Bogu i Maryi za otrzymane plony – Dożynki 2018

Wdzięczni Bogu i Maryi za otrzymane plony – Dożynki 2018

dozynki-swiebodzice-2018 Albert Świebodzice

Co roku na świebodzickich Cierniach mieszkańcy świętują zakończenie zbioru plonów.

Uroczysta Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem ks. dziekana kan. Józefa Siemasza odbyła się na boisku gminnym na Cierniach, w niedzielę 2 września. Gospodarzami tego święta była parafia MB Królowej Polski i władze miejskie. Na ołtarzu zostały złożone chleby upieczone z tegorocznego ziarna. Jak również prezentowano bogato zdobione wieńce dożynkowe.

Życzenia rolnikom złożył m.in. ks. kan. Witold Wojewódka, który życzył dobrej pogody, która zapewni obfitość tego co rodzi ziemia, aby wszyscy mogli doświadczyć dobrodziejstwa Pan Boga. Żeby nikomu nie brakło chleba.

Po Eucharystii miały miejsce różnego rodzaju, zabawy, tańce i występy podkreślające radość z zakończonych żniw.

Fotogaleria na stronach Urzędu Miejskiego.