Strona Główna > Aktualności > Adwentowe czuwanie

Adwentowe czuwanie

W IV niedziele adwentu w naszej parafii miło miejsce adwentowe czuwanie przygotowujące do świąt Bożego Narodzenia. Podczas spotkania młodzi ludzie uczestniczyli w eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu.

Mszy świętej przewodniczył ks. Radosław Mielczarek – wikariusz par. św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu. Homilię wygłosił ks. Grzegorz Banda z par. św. Mikołaja w Świebodzicach. W homilii powiedział: Ważne jest, abym odkrył w swoim życiu, że jestem ukochanym dzieckiem Boga. Bo jeżeli tego nie odkryję, to nigdy nie będę w stanie pokochać naprawdę drugiego człowieka i będę naprawdę nikim.

Podczas nabożeństwa ks. Wojciech Oleksy mówił: Do tej pory jakoś przeżywaliśmy te Święta, nie zagłębiając się w ich istotę, nie wchodząc w głąb. Teraz Bóg pragnie umieścić nas w samym centrum tego wydarzenia, aby w nas narodził się Jezus, aby nasze serce stało się mieszkaniem Boga, miejscem narodzin. Abyśmy my byli Betlejem, a serce – stajenką.

O oprawę muzyczną zadbała schola pod przewodnictwem Pani Katarzyny.