Strona Główna > Aktualności > 98. Rocznica odzyskania Niepodległości

98. Rocznica odzyskania Niepodległości

parafia św. Brata Alberta Chmielowskiego w Świebodzicach

11 listopada 2016 roku świętujemy 98 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Dzisiaj mamy wolną i niepodległą Polskę. Polskę, o którą walczyły pokolenia oddając w tej walce częstokroć wartość najcenniejsza – swoje życie.

Obchody 11 listopada to właśnie nasz szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego. To nasz moralny obowiązek jako Polaków i jako ludzi szanujących wolność narodów.

W naszych modlitwach pamiętamy o tych, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny. W naszym kościele Msze św. w tym dniu w porządku tygodniowym o 8:00 i 18:00. Wieczorna Eucharystia będzie sprawowana w intencji Ojczyzny i o pokój.

Uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny odprawiona zostanie o godz. 13:00 w kościele pw. Św. Mikołaja. Wezmą w niej udział władze naszego miasta, duchowieństwo, poczty sztandarowe. Po Mszy odbędzie się krótka uroczystość pod tablicą upamiętniająca Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Modlitwa za Ojczyznę (ks. Piotra Skargi)

Boże, Rządco i Panie narodów,
z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej,
błogosław Ojczyźnie naszej,
by Tobie zawsze wierna,
chwałę przynosiła Imieniowu Twemu
a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący, wieczny Boże,
spuść nam szeroką i głęboką miłość
ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,
byśmy jej i ludowi Twemu,
swoich pożytków zapomniawszy,
mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje,
rządy kraju naszego sprawujące,
by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym
mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.
Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.